Haber

Belçika ve Hollanda’nın ortak operasyonlarında 2022 yılında toplam 160 ton kokain ele geçirildi.

Belçika ve Hollanda, 2022’de ortak operasyonlarla toplam 160 ton kokain ele geçirdi.

Belçika Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Vincent van Peteghem ile Hollanda Gümrük Bakanı Aukje de Vries, düzenledikleri ortak basın toplantısında Belçika’nın Antwerp ve Hollanda’nın Rotterdam limanlarında 2022 yılında gerçekleştirilen operasyonların sonuçlarını açıkladı.

Buna göre, iki ülke gümrük idareleri uluslararası uyuşturucu kaçakçılığıyla mücadelede yaptıkları işbirliği sonucunda Antwerp’te yaklaşık 110 tonu, Rotterdam’da yaklaşık 50 tonu olmak üzere toplam 160 ton kokain ele geçirdi.

Böylece 2021’de 89,5 ton olan Antwerp’te bu yıl ele geçirilen en yüksek kokain miktarı kaydedildi.

Van Peteghem, iki şehrin uluslararası uyuşturucu suçluları için “Avrupa anakarasına açılan iki kapı” olduğunun ve uyuşturucuyla mücadelede ülkesi ile Hollanda arasında bilgi ve uzmanlık paylaşımının öneminin altını çizdi.

Hollanda Bakanı de Vries, rakamların her iki ülkede de uyuşturucu kaçakçılığı sorununun ne kadar büyük olduğunu bir kez daha gösterdiğini söyledi. ” sözlerini kullandı.

Antwerp’in Merksem ilçesinde dün çıkan silahlı çatışmada 11 yaşındaki bir kız çocuğu uyuşturucuyla bağlantılı olduğu anlaşılarak hayatını kaybetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu