Haber

İstanbul’da “diplomatik temsilciliklere ve ibadethanelere saldırı talimatı verdikleri” iddiasıyla 15 kişi gözaltına alındı.

İstanbul’da Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütü aleyhine yürütülen soruşturmada 15 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “MİT ve İstihbarat Şube Müdürlüğü’nün aktardığı bilgiye göre, Türkiye Cumhuriyeti’nin Stokholm Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim yakılmasının ardından sözde Horasan Vilayeti ( ISKP) DEAŞ’ın önde gelen timi İsveç’te İstanbul’daydı.Hollanda Başkonsolosluğu ile Hristiyan ve Yahudi vatandaşlarımıza ait ibadethanelere yönelik eylem emri verdikleri iddiasıyla 15 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınan kişilerin çatışma bölgelerinde DAİŞ’lilerle temaslarının olduğu belirtilen açıklamada, tutukluların DEAŞ terör örgütü ve çatışma bölgeleriyle bağlantılarının olduğu ancak Başkonsolosluklar ve yerlere yönelik somut bir tehdit tespit edilemediği belirtildi. Hristiyan ve Musevi vatandaşlarımıza ait ibadethane.

Açıklamada, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 15 zanlının bugün tutuklandığı belirtildi. (HABER MERKEZİ)

sapanca-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu